Posted on: Mart 17, 2021 Posted by: blog Comments: 0
Android 12 özellikleri neler olacak? İşte bilinenler

Google her yıl yeni bir Android sürümüyle birlikte, kullanıcılara çok daha stabil bir işletim sistemi sunuyor. Sizler için Android 12 hakkında bilinenleri ve öne çıkan özellikleri bir araya getirdik.

Android 12 ile Wi-Fi şifresi paylaşmak kolaylaşıyor

Android 12, bir kablosuz bağlantıya ait kimlik bilgilerini, AirDrop emsalı olan “Yakındaki Paylaşım” aracılığı paylaşımı kolaylaştırıyor. Yeni özellik QR kodlarıyla paylaşımın yerini alacak.

Android 12 için şimdiye kadar ortaya çıkan bilgilere göre çok daha kullanışlı bir arayüz sunuyor. Her ne kadar stok Android sürümünü Pixel dışında kalan cihazlarda bulmak kolay olmasa da, bu yeni özellikler Android üreticilerin arayüzleri için de önemli bir temel oluşturuyor.

Yeni bildirim penceresi ve yakındakilerle paylaş özelliği

Android 12 için ilk ortaya çıkan geliştirmelerden biri bildirim penceresi. İşletim sistemi daha geniş bir bildirim penceresi ve daha büyük simgeler ile karşımıza çıkacak. Android 12 ile Google bildirimleri de daha kolay kontrol etmeyi sağlayacak. Erteleme düğmesi olarak adlandırılabilecek bu yeni işlevle, bildirimleri erteleyebilir ve bu ertelemenin süresini kolayca ayarlayabileceksiniz.

Geliştiricisi betasında karşımıza çıkan bir diğer özellik ise aldığınız ekran görüntülerine emoji ve metin yerleştirmenizi sağlıyor. Böylece üçüncü taraf bir uygulamaya ihtiyaç duymadan eğlenceli paylaşımlar yapmak mümkün hale gelecek.

Kısa süre önce de Wi-Fi şifrelerini yakındaki kişilerle paylaşma özelliği Yakındakilerle Paylaş ile karşımıza çıktı. Bildiğiniz gibi Apple AirDrop benzeri olan Yakındakilerle Paylaş özelliği, Android 12 ile birlikte çok daha kullanışlı bir hale gelecek gibi görünüyor. Bu arada yeni Android sürümünde Pixel cihazlarının delikli ön kamerasını kapatma ayarı da geliştiriciler tarafından keşfedildi.

 

1 2 3

Leave a Comment