Posted on: Aralık 4, 2021 Posted by: blog Comments: 0

Babetler Günlük Kullanım İçin Sağlıklı Mı?

Dünya genelinde giyim kuşam sektörü ile ilgili olarak istatistiklere bakıldığında çok dikkat çekici sonuçlara varıldığını ifade edebiliriz. Özellikle dünyadakine benzer şekilde ülkemizde de dikkat çeken birçok önemli husus vardır. Diğer taraftan bu istatistiklerin şaşırtıcı sonuçları olduğu da açıktır. Özellikle söz konusu alanla ilgili olarak ayakkabı ve terlik kullanımının detaylarına bakıldığında babet kullanımı ile ilgili olarak ciddi bir istatistiğin olduğu görülmektedir. Babet kullanımı genel olarak popüler bir seviyededir. Ülkemizde de durum benzer niteliktedir. Babet kullanımının bu kadar yaygın bir biçimde olması günlük yaşama daha entegre bir deneyim sunduğunun düşünülmesidir. Düz tabanlı ayakkabılar şeklinde ifade edebileceğimiz babetler ile ilgili durum kadın ya da erkek ev terliği kategorileri üzerinden de yorumlanabilir.

Babet kullanımı günlük yaşamın yorucu akışından daha konforlu bir biçimde ayrılabilmek için tercih edilen ayakkabılar arasında yer alır. Babetler genellikle tabanları düz ve hatta dümdüz üretilmiş olan ürün grupları arasındadır. Çeşitli şekillerde estetik hale getirilen farklı materyaller kullanılarak üretilen bu ayakkabıların çocuk kullanıcılar için de sıklıkla tercih edildiği görülmektedir. Bu kadar yaygın bir kullanımı olmasına rağmen babet kullanımının ciddi problemlere yol açtığı yapılan araştırmalar sonucu ispat edilmiştir. Burada dikkat çekici pek çok detay söz konusudur. Özellikle babetlerin tam tamına dümdüz bir taban özelliğinin olması mevcut ayağın anatomisine taban tabana zıttır. Nitekim ayak topuğunun önünde yer alan boşluğun belirli bir yükselti ile desteklenmesi topuğun baskı altında daha fazla etkilenmemesi için belirli bir miktarda yükseltilmesi gerekmektedir. Sağlıklı bir ayakkabı için ifade edilen bu kıstasların babet üretimlerinde yer almadığını görmekteyiz. Yine düz tabanlı kadın terlik modelleri için de aynı durum geçerlidir.

Türkiye içerisinde bulunan yerli üreticiler arasındaki yerini sağlamlaştıran Muya kendi koleksiyonlarıyla önemli bir ihtiyaca cevap vermektedir. Ürünlerinin estetik görüntülerinin yanı sıra insanların ayak sağlığı ve konforunun da göz önünde bulundurulduğu marka içerisinde çok sayıda farklı ürün insanların kullanımına sunulmaktadır. Bu sayede sağlıklı bir biçimde şık olmak mümkün hale gelmektedir.

Leave a Comment