Posted on: Ağustos 9, 2021 Posted by: blog Comments: 0

Balkon, herhangi bir evin en değerli yerlerinden biridir. Bu açıdan balkonlar, daha şık ve konforlu olup her mevsim kullanılabilir. Bu nedenle balkon ve terasların kapatılması bu alanların daha etkili bir şekilde kullanılmasını sağlar. Yaz aylarında evde vakit geçirmek için balkonlar sıklıkla tercih edilir. Bunun yanı sıra hobi olarak da kullanılan balkonlar binada önemli bir yer tutmaktadır. Genellikle dinlenme odası veya kullanılmayan eşyaların saklanması amacıyla kullanılan balkonlar sadece yaz mevsiminde değil kışın da kullanılmaktadır.

Açık balkonları kış aylarında yağmur ve kar gibi sert hava koşullarından korumak gerekir. Bunun için ise balkon kapatma sistemleri uygulanmaktadır. Balkon üstü kapatma, çelik ve ahşap kapatma sistemleriyle birlikte en popüler kapatma sistemlerinden biridir.

Balkon Üstü Kapatma Sistemleri

Balkonunuzda yaratmak istediğiniz atmosfere göre çeşitli balkon üstü teras kapatma sistemleri uygulanabilir. Bu farklı konseptlere uyan belli başlı sistem türleri, farklı konseptlerde de etkin bir şekilde kullanılabilir. Şeffaf ve üstü kapalı bir mekan yaratmak için kullanılan cam sistemi etkin bir şekilde tasarlanmıştır. Şeffaf cam balkon kapama sistemi, özellikle kış bahçelerinde ve balkonlarda dört mevsim kullanıma uygundur. Ayrıca ahşap model şeklinde kullanılan kapatma sistemi birçok balkon çeşidinde de sıklıkla kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra PVC kaplamalar da bulunmaktadır. Tüm bu kapatma sistemleri ise oldukça basit işlemlerden oluşur. Bu açıdan isteğinize ve ihtiyacınıza bağlı olarak profesyonel bir firma ile balkon üstü kapatma sistemlerinden yararlanabilirsiniz.

Teras Kapatma Modelleri Nelerdir?

Balkon ve terasların açık alanları için bir çok farklı model kapatma sistemi bulunmaktadır. Oda gibi komple kapatabileceğiniz sistemlerde bulunmakla beraber sadece kısmi bir kapatma yapabileceğiniz özel imalat ürünlerde bulabilirsiniz. Açılır kapanır otomatik yeni nesil modellerde en dekoratif olanlarıdır. Önceleri daha çok ticari mekanlar için kullanılmakta olsa da Bioklimatik pergola modelleri her tür açık alanın kapatılması için uygundur. 

Yapınızdaki açık alan metrajına göre teras kapatma modelleri araştırması yapabilir ve bu konuda ücretsiz keşif hizmeti veren yerlerden destek alabilirsiniz. Çok katlı ve ortak alana sahip projelerde mutlaka izne tabi olup olmadığınıda öğreniniz. 

Leave a Comment