Posted on: Mart 11, 2021 Posted by: blog Comments: 0
Bannerlord için yeni güncelleme duyuruldu

Normalde Bannerlord’da savaşa girdiğinizde o bölgenin bitki örtüsüne ve coğrafisine göre hazırlanmış haritalar görürsünüz. Bu haritalar da oldukça kısıtlıdır. Belli bir süre sonra savaş haritalarının tekrara bindiğini fark edebilirsiniz. Yeni güncelleme ile birlikte TaleWorlds oyunun haritasını belirli bölgelere ayırdı. Bu sayede o bölgenin arazisine, konumuna ve o konumdaki yapılara uygun bir savaş haritasına giriş yapıyorsunuz. Ayrıca ayrılan her bölge kendi içerisinde tekrar ayrılarak daha benzersiz savaş haritaları ortaya çıkarıyor. Aşağıdaki görselde haritanın nasıl bölgelere ayrıldığını görebilirsiniz.

 

Aşağıdaki görsel 48 numaralı bölgeye ait.

Her bölge kendi içerisinde bu şekilde küçük parçalara ayrılıyor. Bu sayede tekrara binmesi zorlaşan haritalar oluşturuluyor.

Bu güncelleme sayesinde önceden hazırlanmış haritaları kullanmayacaksınız. Oyun o anki konumunuza uygun stratejik bir harita oluşturacak. Ayrıca bu güncelleme ile birlikte tarafların konumu da önem kazanıyor. Tarafların yönü ve konumu savaş öncesinde nasıl ise savaş haritasına da öyle yansıyacak. Bu güncellemenin oynanışa büyük bir katkı sağlayacağı belirtiliyor. Ayrıca TaleWorlds güncelleme ile ilgili bir video yayınladı. Ek olarak bu güncelleme ile birlikte Mount and Blade II: Bannerlord, DLSS teknolojisine kavuşacak. Güncellemenin ne zaman çıkacağı henüz belli değil.

Leave a Comment