Posted on: Ekim 2, 2022 Posted by: blog Comments: 0

Carlos Alcaraz Artık 1 Numara

ABD Açık tek erkekler finalini İspanyol tenisçi Carlos Alcaraz, Norveçli Caspar Luther’i 3-1 yenerek kazandı. Alcaraz ilk Grand Slam şampiyonluğunu kazandı ve ilk kez dünya sıralamasında 1 numaraya yükseldi. Alcaraz Finalde son derece büyük bir form tuttu. Ünlü isim teniste 1 numaralı konuma yükselerek Medvedev’i sollamayı başardı. Böylelikle dünyanın en genç Grand-Slam şampiyonları arasında yerini almayı başardı. Carlos Alcaraz İspanya’nın gururu olarak görülüyor.

ABD Açık tek erkekler finalinde İspanyol tenisçi Carlos Alcaraz, Norveçli rakibi Caspar Luther’i yenerek şampiyonluğu kazandı. Alcaraz, ABD’nin New York kentindeki Billie Jean King Ulusal Tenis Merkezi’nde Grand Slam’i kazandı ve ilk Grand Slam şampiyonluğunu kazandı ve dünyada ilk kez 1 numaraya yükseldi. Alcaraz ilk seti 6-4 kazandı ve ikinci seti Luther’e 6-2 kaybetti. Alcaraz üçüncü seti 7-6, dördüncü seti 6-3 kazandı. Deneme bonusu

Güle Güle Büyük Usta

Tenis efsanesi Roger Federer dün son maçını oynadı. 20 yaşındaki Grand Slam şampiyonu 41 yaşındaki İsviçreli raket, maçın sonunda sahaya hıçkıra hıçkıra veda etti. İlk başta Federer’in vedasına üzülen ve en büyük rakibi ve en yakın arkadaşı Nadal oldu!

Tenis efsanesi Roger Federer son maçını oynadı. İngiltere, Londra’daki 20.000 kişilik O2 Arena’daki Laver Cup’ta Federer, Nadal ile çiftler maçı oynadı ve maçın sonunda doğum gününü kutladı. Eski dünya 1 Numaralı Federer, 25 yıllık kariyerine son verdi. Sahadaki son maçın ardından Nadal ve diğer oyuncuları tutarken ağlayan Federer, ardından binlerce taraftarın alkışlarıyla vedalaştı. Tenis becerileri, tekniği ve başarısının yanı sıra akıcı kişiliği ile öne çıkan Federer, tüm sporculara örnek teşkil ediyor ve diğer tenisçilerin omuzlarında taşınıyor.

Leave a Comment