Posted on: Mart 16, 2021 Posted by: blog Comments: 0
Dosya kurtarma programları 2021 Yanlışlıkla sildiğiniz dosyaları, harici ve sabit diskinizdeki bir arıza oluşması durumunda silinen ...

– DMDE Free Edition
– Recuva
– TestDisk
– MiniTool Power Data Recovery
– Disk Drill Data Recovery
– EaseUS Data Recovery Wizard

Dosya kurtarma aracı: DMDE Free Edition

Düşünebildiğinizden farklı sürücü türlerinden dahi veri kurtarabilen, bilgisayarınızda kaybolan, silinen dosyaları geri getirme mevzusunda ileri  seviye bir program olan DMDE Free Edition, ilgili sürücüyü  saptayıp seçtikten sonra Windows Gezgini’ne benzeyen bir ara yüzde kurtarılabilecek dosya ve dosyalar arasında dolaşmanıza imkan sağlar. Ücretsiz sürümünde bazı kısıtlamalara maruz k alsanız  dahi, kurtarabileceğiniz veri miktarının kısıtlanmaması bir avantaj.

DMDE Free Edition yazılımını buradan indirebilirsiniz.

Recuva

Silinen dosyaları kurtarma denildiğinde akla gelen yegane araçlardan birisi olan Recuva, daha tecrübeli olan kişilerin çabucak geçebileceği bir sihirbaz arayüzü ile karşımıza çıkıyor. Üstelik arama metodlarını , belirli bir konumu veya tüm driverları içerecek biçimde çalıştırabilme fırsatınız da var. Tarama işlemi bittiğinde kurtarabileceğiniz dosyalar, statülerine göre puanları ile birlikte  ayrı ayrı listelenip önünüze sunuluyor.

Recuva yazılımını buradan indirebilirsiniz.

TestDisk

Kaliteli kategorisinde değerlendirebileceğimiz dosya kurtarma programları arasında olan TestDisk , 200’den fazla değişik ve farklı dosya türünü bulup kurtarabilme özelliğine sahip bir araç. Sabit disklerden USB ve CD/DVD’lerden veri kurtarabilen bu araç, disk bölümlerini eskiye getirebilmek için de kullanılabiliyor.

TestDisk’in büyük bir dezavantajı, komut satırından çalışması ve mouse ile kontrol edilememe özelliğidir. Ancak programımız, menüler yardımıyla size her safhada yardımcı oluyor ve dahası, diski salt-okunur olarak iletişim sağlattırdığından istemeden  kurtarabileceğiniz verileri silme ihtimaliniz bulunmuyor.

TestDisk yazılımını buradan indirebilirsiniz.

MiniTool Power Data Recovery

En istenmeyen veri kayıplarından bir tane örnek versek, bütünüyle bir diski veya bölümü kaybetmek denebilir. Bu olay, çoğu zaman bölüm başlığının silinmesi veya bölümün tamamının yanlışlıkla silinmesinin getirisi olarak meydana gelir. Power Data Recovery   aracı ile diskinizi rahatça tarayıp, kaybolan bölümleri geri getirebiliyorsunuz. Araç bazı  zamanlarda yanıt vermeyi durdurmuş gibi gözükse de endişeye kapılmayın ve işlemin bitmesini bekleyin, işlemin sonunda size bulduğu tüm bölümleri verecek ve onları kurtarma fırsatı sunacak.

MiniTool Power Data Recovery yazılımını buradan indirebilirsiniz.

Disk Drill Data Recovery

Disk Drill Data Recovery, son zamanların özellikle günümüzün kuşkusuz en gözde veri kurtarma araçlarından biri olarak kabul görüyor. Bu program ile silinmiş olan verilerinizi ,videoları , dokümanları, müzik dosyalarını, fotoğrafları ve  bunların çok daha fazlasını, dahili veya harici bir disk sürücüden, USB bellekten veya bellek kartından ulaşıp kurtarabiliyorsunuz.

Disk Drill, bunula birlikte ISO, IMG veya DMG formatlarında imaj dosyaları da oluşturabiliyor. Bu sayede kaybettiğiniz tüm dosyaları, oluşturduğu bu kopya bölümler içinde arayabiliyor.

Disk Drill Data Recovery yazılımını buradan indirebilirsiniz.

EaseUS Data Recovery Wizard

EaseUS Data Recovery Wizard, Windows Gezgini’ni anımsatan kullanıcı dostu arayüzü ile dikkatleri üzerine  topluyor. Harici ve dahili disk sürücülerden veri kurtarma  fırsatını bizlere sunan bu program, USB sürücülerden, bellek kartlarından ve optik medyalardan dahi veri kurtarma imkanını bizlere sunuyor.

EaseUS Data Recovery Wizard yazılımını buradan indirebilirsiniz.

Kaynak: blog-genel.com

Leave a Comment