Posted on: Kasım 10, 2022 Posted by: blog Comments: 0

Dünya Tenis Şampiyonası Basın Toplantısı Antik Tiyatroda Yapıldı!

Billie Jean King Cup basın toplantısı Aspendos Antik Tiyatrosu’nda yapıldı. Bundan önce 23 ülkeden 32 milli takım sporcusu ve kaptanları, Dünya Gençler Şampiyonası için bir basın toplantısına katıldı. Açılış töreni tüm katılımcılara Aspendos’un tanıtılmasıyla başladı.

Dünya Gençler Şampiyonası BNP Paribas Jr., 1-6 Kasım tarihleri ​​arasında Antalya Megasaray Tenis Akademisi kortlarında yapılacak. Davis Cup ve Gençler Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Gençlik ve Spor Bakanı Uluslararası Kuruluşlar ve Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı. İnanç Özçakmak, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, Antalya Kültür ve Turizm İl Müdürü Candemir Zoroğlu, Antalya Spor ve Turizm İl Müdürü İbrahim Kara, Dünya Gençler Şampiyonası BNP Paribas Jr. turnuva direktörü Özgür Ergüden ve Kemal Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin de etkinliğe katıldı. onwin giriş

Tenis Federasyon Başkanı Cengiz Durmuş, uluslararası birçok turnuvaya katıldıklarını belirtti. Bu turnuvalar, dünyadaki en iyi sporcuları geliştirmelerine yardımcı olur. Bu etkinliklerde ITF gibi paydaşlara sahip olmaları gerekir. Türkiye, turnuvalar için bir geçiş güzergahı olarak erişilebilirliği sayesinde uluslararası tenis turnuvaları için aranan bir destinasyon haline geldi. Çünkü Türkiye gerek spor yatırımlarıyla gerekse bu organizasyonlara ev sahipliği yaparak birçok turnuvaya ev sahipliği yapmaktadır. Bu organizasyonlar hem spor turizminin önemine hem de Türkiye’nin dünyanın ortak merkezi olarak tanıtılmasına dikkat çekiyor. Ek olarak, bu turnuvalar diğer birçok ülke için yararlı bir organizasyon aracı sağlar.

Leave a Comment