Posted on: Kasım 3, 2022 Posted by: blog Comments: 0

Federer İçin Herkes Destek Mesajı Yayınladı

Kariyerinin son maçını Laver Cup’ta oynayan Roger Federer de büyük bir hit oldu. Topu fileden geçiren efsane raket sosyal medyada çok konuşuluyor. Kurallara göre top fileyi geçmediği için skor karşı tarafa yazıldı.

Roger Federer’in final maçı sırasında ve sonrasında spor dünyasından birçok isimle İsviçre raketinin vedasını sosyal medya hesaplarından paylaştı. Alman futbolcu Toni Kroos, maçı izlerken “Bunun hiç bitmesini istemiyorum” tweetini paylaştı. İki kez Wimbledon şampiyonu olan Petra Kvitova, “Seni son maça kadar görmek harikaydı. Kariyerini bitirme şeklin inanılmazdı!

Federer Rafael Nadal ile takım arkadaşı olarak mücadele etti ve bu güzel anı ona borçluyum, dedi. Seni tüm kalbimle seviyorum” ve 2014’te ABD Açık’ı kazanan Hırvat raket Marin Cilic, İsviçre raketi hakkında şunları söyledi: “Kazandığında alçakgönüllü, kaybettiğinde zarif. En zor anlarında bile her zaman başkalarına, takım arkadaşlarına, rakiplerine, hayranlarına, ailesine baktı. Sınıf özeti. Çok özleneceksin” diyerek duygularını paylaştı.

41 yaşında kariyerine son veren Roger Federer, yaklaşık 24 yıllık yaşamında birçok önemli başarıya imza attı. Federer, kariyeri boyunca art arda 310 hafta boyunca dünyada 1 numara oldu ve yılsonu single listesinde beş kez birinci oldu. 103 kez kariyer sahibi İsviçreli tenisçi, 31 Grand Slam finalinin 20’sini kazandı. 20 şampiyonluğun sekizi Wimbledon’dan, altısı Avustralya Açık’tan, beşi ABD Açık’tan ve biri Fransa Açık’tan geldi. Deneme bonusu

Leave a Comment