Posted on: Ağustos 7, 2022 Posted by: blog Comments: 0

Fenerbahçe’ye Mbwana Samatta Müjdesi!

Geçtiğimiz günlerde Mbwana Samatta’da sürpriz bir transfer gelişmesi yaşandı. Fenerbahçe takımının gözden çıkardığı Tanzanyalı golcüye yeni bir talip çıktı. Mbwana Samatta bir kez daha Fenerbahçe takımına veda etmeye hazırlanıyor. Fenerbahçe’nin 2020-2021 sezonu öncesi 6 milyon euroluk zorunlu bir satın alma opsiyonu ile kiraladığı Mbwana Samatta’nın talibi çıkmış oldu.

MBWANA SAMATTA JESUS’UN GÖZÜNE GİREMEDİ

Yeni sezon içerisinde Jorge Jesus’un planları arasında yerini alamayan Mbwana Samatta, Fenerbahçe takımının Avusturya kampı kadrosunda yer almış oluşu ancak oyuncunun performansı Portekiz kökene sahip olan hoca tarafından yetersiz bulunuşu ile karşı karşıya kalınmıştı.

ROYAL ANTWERP OPSİYONUNU KULLANMAMIŞTI

Fenerbahçe takımı, Mbwana Samatta’yı geçtiğimiz sezonun başında Royal Antwerp’e satın alma opsiyonu ile kiralama işlemini gerçekleştirmişti. Tanzanya kökenine sahip olan gol oyuncusu, Belçika ekibinde zaman zaman iyi bir performans sergilese de 29 yaşında olan futbolcunun opsiyonu kullanılmayanlar arasında yer almıştı.

TALİBİ ÇIKTI, GÖRÜŞMELER BAŞLADI

Sercan Hamzaoğlu’nun yapmış olduğu habere göre Mbwana Samatta’ya yine Belçika’dan Gent talip oldu. Kulüp, deneyim dolu gol oyuncusunu Fenerbahçe’den yalnızca 1 yıllığına kiralamak için görüşmelere başladı. Ancak Gent, Samatta’nın maaşının tamamını karşılayamayacağını Sarı-Lacivertlilere iletti. Fenerbahçe’nin yine de teklifi değerlendirmesi beklenenler arasında yer alıyor.

LİGDE 27 MAÇTA 9 GOLE KATKI YAPTI

Mbwana Samatta’yla ilgili önem taşıyan kararın en geç birkaç gün içinde verileceği bildirildi. Geride bırakmış olduğumuz sezonda Royal Antwerp forması ile ligde 27 maça çıkan oyuncu, 5 gol 4 asistlik istatistik yakalamıştı. 2021-2022 sezonunda olduğu gibi bu sezonda da maç ve maç detaylarına bahis siteleri üzerinden erişim sağlamak mümkün olacaktır.

Leave a Comment