Posted on: Mayıs 12, 2022 Posted by: blog Comments: 0

İzlenme Sayısının Artması Youtube Kanalıma Ne Sağlar

İzlenme satın al hizmetleri Youtube içerik üreticilerinin kurtarıcısı niteliğinde fayda sağlayan hizmetlerdir. Pek çok Youtuberın ilk videolarının izlenmesi oldukça düşüktür ve bu izlenmeler zaman ve şansa dayalı olarak artış göstermektedir. Youtube’da moda, teknoloji, makyaj, sanat, vlog, oyun ve benzeri alanlarda içerik üreten pek çok içerik üreticisi bulunmaktadır. Youtube hesabı açmadan önce bu alanlardan hangisine yöneleceğini belirleyen kişiler, hesap açtıktan sonra içeriklerine, Youtube kanal tasarımına ve kullandığı başlıklara özen göstermelidir.

İzlenme süresi raporu, gösterim sayısı, gösterimlerin tıklama oranı, görüntüleme sayısı ve izleyicilerin içeriğinizi ne kadar süreyle izlediği hakkında bilgi verir. Bu rapor youtube.com, YouTube video izleme sayfası ve YouTube mobil uygulamalarından toplanan verileri gösterir. Ayrıca insanların videonuzu izlemek için harcadığı toplam dakika sayısı da mevcuttur. YouTube, arama sonucu ve önerilenler bölümünde en uzun izlenme süresine sahip videoları ve kanalları öne çıkardığı için izlenme süresinin en önemli metriklerden biri olduğunu söylemek mümkündür.

İzlenme Arttırma Yolları

Youtube izlenme oranlarını arttırmanın yollarından en kesin sonuç vereni Youtube izlenme satın al hizmetleridir. Ortalama görüntüleme oranını, ortalama izleyici tarafından izlenen her videonun yüzdesi olarak da tanımlayabiliriz. Bu metrik, video metriğidir. İzleyicilerin ne kadar süre videoları seyrettiğini gösterir. Youtube, videolarınızın dikkat çektiğini fark ettiğinde, sizi daha yüksek bir arama ve öneri puanı ile ödüllendirir. Bu konuyu izlenme süresi raporunda bulabilirsiniz.

Ortalama izleme süresi, seçilen içerik, tarih aralığı, bölge ve diğer filtreler için reklam başına dakika cinsinden tahmini ortalama görüntüleme süresini sağlar. Bu metriği, tekrarlar dahil toplam video görüntülemelerinin toplam izlenme süresine bölümü olarak da tanımlayabiliriz. Videonun izleyicilerin ilgisini ne kadar çektiği ölçülür. Videonuz izleyici çekmiyorsa, izleyici videodan çabucak sıkılacaktır. Ancak videonuz izleyicilerin ilgisini çekebiliyorsa, ortalama izlenme süresi ve toplam izlenme süresi ile arama ve öneri puanlarınız artacaktır. İçerik kaliteli olmasına rağmen öne çıkmayan videolar için de izlenme satın alma hizmetlerinden faydalanmak kanal sahipleri ve kanalları için oldukça faydalı adımlardan biri olacaktır.

Leave a Comment