Posted on: Temmuz 29, 2022 Posted by: blog Comments: 0

Kamp İçin Çadır Önerileri

Doğayla buluşmak ve bireylerin sevdikleri ile oldukça keyifli vakitler geçirmesini sağlamak içim kamp son derece idealdir. Oldukça eğlenceli bir aktivite olan kamp için iyi bir planlama yapmak ve kamp araç ve gereçlerinin eksiksiz bir şekilde olması son derece önemlidir. Güzel bir kamp için çadır olmazsa olmazlar arasındadır. İhtiyaca göre şekillenen kamp çadırları son derece önemlidir. Oldukça farklı amaçlara göre şekillenmiş olan kamp çadırları, günümüzde pek çok noktada kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır. Bu kadar fazla çeşitliliğin olduğu kamp çadırı piyasasında birkaç ufak bilgi kullanıcıların işine son derece yarayacaktır. İhtiyaçlara uygun kamp çadır önerilerinden birkaçı şu şekildedir.

Çadır Çeşitleri

A Çerçeve sırt çadırı: Oldukça basit bir tasarıma sahiptir. Kurulumu son derece kolaydır. Genellikle 2 ya da 3 kişiliktir. Çadır yüksekliği sınırlı olmak ile beraber üst kısmın sivri olması, yağmur suyunun akıp gitmesi açısından oldukça avantaj sağlar.

Araç üstü çadır; Araç ile yapılan seyahatlerde son derece faydalı bir seçenektir. Araç üzerine monte edilir ve monte edilen merdiven sayesinde çadıra erişim sağlanır. Araç üstü çadır toplanması son derece basittir. Ancak kurulum için aynı şeyi söylemek pek mümkün değildir.

Piramit çadır; Merkezde yer alan bir direğin etrafında şekillenen bir çadır türüdür. Kurulumu son derece kolaydır. Ayrıca son derece hafif bir çadırdır.

Kubbe çadır; Oldukça fazla bir şekilde tercih edilen çadırlar arasında yer alır. Zorlu hava şartlarına karşı kullanıma uygundur. Ayrıca hafif olması da son derece avantaj sağlamaktadır.

Jeodezik çadır; Vahşi doğa ve kış ayları içerisinde yapılan kamplar için idealdir. Hafif yapısı ve yüksek tavanı son derece rahatlık sağlamaktadır. Ancak kurulumu biraz zahmetli olabilmektedir.

Tünel çadır; Esnek ve güçlü demirlerin aynı hat üzerinde gerilmesi ile kurulur. Koridora benzeyen bir tasarıma sahiptir. Geniş tavan boşluğuna sahiptir ve kurulumu da oldukça kolaydır. Ancak biraz ağır çadır türlerinden biridir.

Kabin çadır; Aile ya da kalabalık arkadaş grupları için idealdir. Bölmeli bir çadırdır. Kullanım açısından son derece ideal olsa da kötü hava şartlarında sıkıntılı olabilmektedir. Otomatik çadır, en kolay çadır türüdür. Oldukça pratiktir. Her mevsim şartına uyum sağlamaz.

Araç üstü çadır Antalya ve kamp çadırları hakkında belirtmiş olduğumuz çadırlardan ihtiyaca yönelik olanı belirlenerek satın alınabilir. https://cadirdukkani.com/ internet adresinden kamp ekipmanları ve çadırlar hakkında bilgi almak mümkündür.

Leave a Comment