Posted on: Eylül 6, 2021 Posted by: blog Comments: 0

Kurumsal Casusluk Konuları İçin Özel Dedektif Hizmetleri

Kurumsal bir yerin sahibiyseniz kurumsal casusluğu önlemek adına teknik gözetim önlemleri almak isteyebilirsiniz. Çünkü fikirleriniz, kampanyalarınız ve benzeri diğer şeyler rakip olan firmaların eline geçerse, neticeleri sizler adına çok korkunç olabilir. İşletmeniz veya kuruluşunuz kurumsal casusluk kurbanı olma ihtimali daima vardır. Rakipleriniz dinleme cihazları, video gözetimi gibi asla etik olmayan yöntemler ile çok kolay bir şekilde rekabetçi bilgiler toplayabilirler. Sizlere sağlayacağımız özel dedektif hizmeti ile gelecekte bu tarz kötü durumlar ile uğraşmamak için gerekli tüm önlemleri alın.

Günümüzde çok daha kolay. Gizli dinleme aygıtları, saklı, giyilebilir kayıt aygıtları, minyatür kameralar ve de saklı mikro kameralar gibi bu tarzdaki ilerlemiş kablosuz aygıtlar hem çok ucuz hem de çok etkilidir. Çalışanlar ya da temizlik ekibinden bir kişiye, bir odaya bir cihaz yerleştirmeleri için ödeme yapılabiliyor. Şirketinizin özel bilgilerinin güvenliğini sağlamak için çok engelleyici bir yaklaşım gerekir. Dedektif büroları sizlere bu hizmeti sağlar. Sizleri ve şirketinizi daima korur.

En çok bilinen gözetim hedefler CEO ofisleriyle de onların özel konferans alanıdır. Bu alanlar, kıymetli şirketlerinizin verilerinin tartışıldığı en değerli bilgilerinizin bulunduğu odalardır. Bu alanlar, sürekli olarak toplu olmalı ve de farklı zaman aralıklarında ile tespit aygıtları ile taranmalıdır.

Teknik Gözetim Önlemleri Alın

Birinin şirket sırlarınızı ele geçirdiğinden şüpheleriniz varsa veya zarar verici bu tarz olay yaşadıysanız, daha çok bunu önlemek amacıyla mümkün olan tehditleri taramanızı önermekteyiz. Gözetim ekipmanını aramak veya başka riskleri belirlemek için bir dinleme cihazı tespit araştırması yapılabilir. Otel ve kongre merkezlerinde yani tesis dışında düzenlenmiş olan önemli iş toplantıları, casuslar için çok kolay bir fırsat olabilir. Toplantı odaları, banyolar ya da konuk odaları taranabilir ve de sonrasında emniyet personel toplantı sonuna kadar odanın gözetimini sağlamalıdır. Yöneticilere ait arabalar, vale hizmeti kullanılıyorsa risk altındadır.

Dinleme cihazlarına yönelik olan arama işlemleri bu tarz ve benzeri cihazlarla yapılabilir: Spektrum Analizi, Kızılötesi Spektrum Analizi, pencere kaplamaları ile lazer frekansı bozma, statik beyaz gürültü, Toplantı sonrası gerekli olmayan bilgisayarlar kapatılmalıdır ve de bu tarz fiziksel aramalar da yapılmalıdır. Firmamız sektörde adını en çok duyuran dedektif bürosu olarak bu hizmeti en kaliteli şekilde sizlere sunmaktadır.

Kaynak : https://dedektif.gen.tr/

Leave a Comment