Posted on: Mart 3, 2021 Posted by: blog Comments: 0
Microsoft Edge, bildirimlere karşı artık daha akıllı

Microsoft bildirimlere izin vermek, engellemek, göz ardı etmek veya tamamen reddetmek için insanların seçtiği seçenekleri takip edecek ve bu bilgileri bir sıkıntı skoru halinde derleyecek.

Sayı çok yüksekse, Edge o siteden gelen bildirimleri otomatik olarak susturacak. Microsoft, deneysel dönemde bu özelliği değiştirmeye devam edeceğini ve kullanıcı geri bildirimlerini alacağını ifade ediyor.

Edge ekibi yayınladığı bir blog gönderisinde yeni özelliği şöyle açıklıyor;

“Güncellenen verileri düzenli olarak kullanacağız, böylece siteler, kullanıcılarından daha iyi kabul oranları elde ettiklerinde kullanıcılarına tam bilgi verebilsinler. Bu, sitelerin en iyi uygulamaları takip etmeleri ve kullanıcıların kabul etme olasılığının en yüksek olduğunu düşündüklerinde bildirim talep etmeleri için güçlü bir motivasyon kaynağı olmalıdır. Sessiz istekler sağlayan siteler için, rastgele tam bilgi istemi sağlama şansı vereceğiz, böylece site, gelişmiş kullanıcı deneyimi ile tam bilgi istemini sağlamalıdır.”

Ek olarak her web sitesinin kapatılmasını istiyorsanız, Edge’in ayarlarında “Sessiz bildirim istekleri” seçeneğini de aktif edebileceğinizi de belirtelim.

Leave a Comment