Posted on: Haziran 14, 2021 Posted by: Tanitim Comments: 0

Çeşitli yapıların değerini etkileyen etkenlerden en önemlisi yapının dış cephesinde kullanılan kaplama ve yapılan cephe tasarımlarıdır. Cephe kaplama tercihi aynı zamanda yapının kullanım ömrünü ve iklimlendirme konusundaki kalitesini de etkilemektedir.

 Binalarda kullanılan cephe kaplamaları güneşin verdiği zararlı etkide bozulmamalı ve atmosferin de kimyasal etkilerine karşı dayanıklı olması gerekmektedir. Cepheler yapının olduğu bölgenin iklim koşullarına karşı da dayanıklı olmalıdır. Yağış sularını yapıdan içeri almamalıdır. Aynı zamanda oluşan rüzgarın etkilerine karşı da dayanıklı olmalıdır.

 Panel Cephe Kaplama Nedir?

 Panel cepheler, alüminyum giydirme sistemleriyle tasarlanmaktadır. Binanın kabuğunda yaygın olarak kullanılmaktadır. Panel cephe sistemleri özellikle de yüksek binalarda tercih edilmektedir. Panel cephenin çoğunlukla yüksek binalarda tercih edilmesinin sebebi ise yüksek binalarda hız ve montajının daha kolay olmasıdır.

 Panel cephe zarar gören camların ya da hatalı olarak kabul edilen imalatları kolay bir şekilde tamir etme imkanı sunmaktadır. Panel cephe kaplama sisteminin, montaj aşaması fabrika ortamında gerçekleşmektedir. Bu sebeple de panel cephe kaplama kalite ve garanti açısından da çeşitli avantajlara sahip olmaktadır.

 Panel Cephe Kaplama Hangi Alanlarda Tercih Edilir?

 Panel cephe kaplamalar her türlü cephe tasarımları için kullanılabilmektedir. İş yerlerinde, alışveriş yerlerinde, okullarda ve daha birçok alanda panel cephe kaplama sistemi tercih edilmektedir.

 Panel Cephe Kaplamanın Faydaları Nelerdir?

 Panel cepheler hızlı montaj özelliğine sahiptirler. Bu sayede de zamandan tasarruf etmiş olunur. Panel cephe kaplama özellikle yüksek olan binalar için estetik bir görüntü elde etme garantisi vermektedir. Panel cephe sisteminde aynı anda alüminyum ve cam montajı yapılabilmektedir. Panel cephe sistemleri, cephe yalıtım sistemleri ile de uyumlu bir şekilde kullanılabilmektedir.

 Panel cephe sistemlerinde yüksek ısı yalıtımını sağlamak için ısı bariyerli bir sistem kullanılır. Bu özellik sayesinde yoğunlaşma riski de ortadan kalkmış olur. Panel cephe sistemlerinde kullanılan tüm detaylar ve özellikler müşterinin isteğine göre hazırlanmaktadır. Panel cephe sistemleri ayrıca yüksek olan binalarda daha kaliteli ve daha uzun ömürlü kullanım imkanı sağlamaktadır.

 Siz de panel cephe kaplama sistemlerinden faydalanmak ve daha fazla bilgi almak isterseniz hiç vakit kaybetmeden koskyapi.com adresi ile iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Comment