Posted on: Haziran 26, 2021 Posted by: blog Comments: 0

Hayvanlar, sevimlilikleri ve sadakatleri ile bizim en yakın dostlarımızdandır. Hayvanlar arasında köpekler, sadakatleri ile kalpleri kazanan hayvanlardır. Küçük köpek cinslerini incelediğimizde karşımıza çıkan Pomeranian Boo, popüler köpek cinsleri arasında rahatlıkla sayılabilir çünkü sevimliliğiyle ve estetik duran hoş tüyleri ile hayvanseverlerin çoğunun beslemek isteyeceği bir köpek cinsidir. Enerjileri oldukça yüksektir, çocuklarla iyi anlaşan bu köpek cinsinin cana yakınlığı öne çıkar. Yabancı insanlarla ve aynı türden köpek türleriyle anlaşamayan bu cins köpekler aksine sahiplerine çok bağımlıdır. Oyuncu köpek vasfı taşıdıklarından dolayı sürekli ilgi isterler. Çok zeki bir cinstir. Devamlı gülmekte olan yüz ifadesiyle oldukça sevimlidirler. Pahalı olması sebebiyle herkeste bulunmayan bu köpek, yaşlandıkça sevimliliğini kaybetmez fakat daha ağırbaşlı olur, bu yönüyle tam bir kucak sevdalısı olacaktır.

Pomeranian Boo Fiziksel Özellikleri

Pomeranian Boo köpeklerinin cinsi Almanya kökenlidir. 1-3 kg arasında ağırlıkları değişir ve 15 yıl gibi bir yaşam süreleri vardır. Doğumundan itibaren, 10 aylık sürece ulaştıklarında ortalama boyutlarına ulaşırlar. Köpek sahiplenme isteğinde bulunan insanların bilmesi gereken önemli bir bilgidir. Enerji düzeylerinin yüksek olması sebebiyle fazla egzersiz ihtiyaçları bulunmaz. Sevimli tüyleri kabarık ve yumuşaktır. Çift katmanlıdır. Tüyleri genel olarak krem, kızıl, kahverengi, turuncu renklerdedir. Nadir de olsa çift renkli olanları da vardır. Küçük gözleri ve çok sevimli yüze sahiptirler. Sürekli gülmekte olan yüz ifadesi ile sevimliliği herkes tarafından fark edilir. Kulaklarını hiç düşmüş bir şekilde göremezsiniz sürekli dik biçimdedir.

Pomeranian Boo Bakımı 

Pomeranian Boo köpeklerinin bakımı kolaydır. Hassas tüyleri ve derileri için ayda 3 kere banyo yeterlidir. Sık sık banyo yaptırılması önerilmez. Bu güzel tüylerin bakımı olmazsa olmazdır. Özellikle banyo sonrası ve banyo haricinde haftada iki kere tüylerin fırçalanması önerilmektedir. Fakat tüy dökme dönemlerinde günlük fırçalama gereklidir. Onun sevdiği yiyecekleri vermek gereklidir çünkü yiyecek seçme huyları vardır. Bu köpekler fazla hareketli olduğu için obezite sorunu yaşamaz. Köpek sahiplenme düşüncesi olan kişiler için fazla zahmeti olmayan, eğlenceli, sevimli, bir köpek türüdür.

Leave a Comment