Posted on: Ağustos 18, 2022 Posted by: blog Comments: 0

Selva Nur Akkurt, Avrupa Şampiyonası’nda Üçüncülükle Döndü

Milli Karateci olarak konumunda yerini almakta olan Selva Nur Akkurt 26-31 tarihleri arasında Polonya’nın Lodz şehri içerisinde düzenlenecek olan Avrupa Üniversiteler Şampiyona’sı içerisinde 3. Oldu. Türkiye’yi karate alanında temsil edecek olan milli sporcu, Avrupa Şampiyona’sının bulunmakta olduğu Lodz şehrine geldiğinde organizasyonun büyüklüğü sebebi ile çok heyecanlandığını da belirtmiş oldu. Mili karateci olarak yerini korumakta olan Selva Nur Akkurt ismi, şampiyona içerisinde toplamda 50 kilogram kategorisinde yarıştı. İlk olarak ise Romanya ile karşılaşma yaşayan Akkurt, maçı 9-1 olarak tamamladı.

İkinci tura yükselmiş olan Selva Nur Akkurt’un Ukraynalı rakibinin maç esnasında oldukça fazla bir şekilde kaçış yaparak dövüşmesi sebebi ile diskalifiye olmuş oldu. Bu sayede de 3.tura yükselerek yerin almış olan Akkurt, Fransız rakibi ile karşı karşıya kaldı. 4. tur içerisinde de Ukrayna ile karşı karşıya kalmış olan milli sporcu 7-8’lik bir skor ile turu tamamlamış oldu. Üçüncülük maçı içerisinde ise Kosovalı rakibi ile karşılaşmış olan Akkurt maçı 3-0’lık bir skor ile tamamladı ve şampiyonanın da 3.’sü olmuş oldu.

Türkiye’ye Avrupa içerisinden de başarı getirebildiği için çok mutlu olduğunu ifade eden Akkurt, “Daha güzel zaferler kazanmak için motivasyonum arttı ve çalışmalarıma devam edeceğim” diye konuştu. Akkurt’un sporu ile ilgili tüm detay ve ayrıntılar da her maç sonrasında canlı bahis siteleri içerisinde yerini aldı.

Leave a Comment