Posted on: Eylül 16, 2021 Posted by: blog Comments: 0

Spor ile Obeziteye Veda Edin

Şöyle bir çevremize baktığımızda eski yıllara oranla daha fazla kilolu kişiler görmekteyiz. En kötüsü ise çocuklarımız da bu durumun içindeler. Hareketsiz yaşam, paketli ve hazır yiyecekler ve diğer sebepler bizlerin günden güne kilosunu arttırmıştır. Diyet ve sporla bu sorunların üstesinden gelebileceğimiz halde hep ertelemekteyiz. Araştırdığımız zaman bizlere kilo sorunumuzda yardımcı olacak koçluk edecek birçok kişi bulunmaktadır. Burak Kulaksız spor ve egzersiz danışmanlığı konusunda gerekli tüm desteği sağlayabilecek bilgi birikimine sahiptir. Bu anlamda tüm spor branşları ile alakalı temel prensipler bilgisi dahilindedir. Bunların yanı sıra spor ve egzersiz sürecinde pozitifliği ve bitmeyen enerjisi ile bu yolda rahat ilerlemenize katkı sağlayacak değerli bir eğitmendir.

Yavaş Yavaş İlerleyin

Spora yeni başlayan her birey gibi birçok açıdan hata yapmak oldukça olası bir durumdur. Bu noktada kişinin kendi bedenini yeteri kadar tanımaması başlıca etmendir. Diğer taraftan sürecin en etkili şekilde tamamlanması için de bilirkişilerin bilgisine başvurmak gerekir. Bu da bizlerin profesyonel yardım almamız gerektiğini gösteriyor. Diyet ve spora orantılı bir şekilde başlamak gerekmektedir. Evden ayrılamıyor ya da işten vakit bulamıyorsanız ev ve iş yerinizde küçük egzersizler ile başlayabilirsiniz. Birkaç örnek verecek olursak;

1. İki elinizi başınızın üzerinde birleştirerek bedeninizi yukarı aşağı yönlü hareket ettirebilirsiniz.

2. Karnınızı içeri çekip bırakabilirsiniz.

3. Ayakta durarak bacaklarınızı geriye doğru itebilirsiniz.

4. Ayakta ya da oturarak, elleri havada ya da yanda tutarak sağa ve sola eğilebilirsiniz. Bunların dışında plank gibi birçok egzersizi yapabilirsiniz. Belirli bir süre geçtikten sonra egzersizlerinizi arttırabilirsiniz. Vücudunuzu hafif egzersizlere alıştırdıktan sonra ileri düzeyler için bir eğitmenle çalışabilirsiniz.

Ekip Çalışmasının Önemi

Ülkemizde spor ve egzersiz yapmamız için yardımcı olacak eğitmenlerimiz bulunmaktadır. Burak Kulaksız alanında kendini sevdiren başarılı eğitmenlerimiz arasındadır. Eğitmeninizi seçtikten sonra bilgilerine, taktiklerine, eğitimine ve programına uymaya özen gösterilmelidir ki sonuçta istediğiniz gibi olsun. İş yerlerimizde, okullarımızda uyduğumuz ekip çalışmalarına sporumuzda da uygulamalıyız. Sporu hayatımızın önemli bir yerine oturtmalıyız. Obezite ile savaşımızda spor olmazsa olmazımız olmalıdır. Kilo kontrolü sağlamada da sporun devamlılığı önemlidir. Hiç yapamıyorsak bile yukarıda bahsettiğimiz küçük egzersizleri günlük yaşantımıza dahil etmeliyiz.

Leave a Comment