Posted on: Mart 12, 2021 Posted by: blog Comments: 0
Test - Honda CR-V 1.5 Executive+

Yenilenen Dacia Duster ailesinin dört tekerlekten çekişli olan versiyonu otohaber’in konuğu oldu. Belirli bir göreve, arazi şartlarına hizmet eden bu seçeneğin performansını mercek altına aldık.

Dacia Duster yeni neslinde ilgi çekecek yenilikler ve donanımlarla geldi. Yeni far, panjur, stop ve tamponlarıyla daha modern görünüyor. Uzunluğu 26 mm, genişliği 52 mm arttırılan Duster’ın ön camı 100 mm ileri taşınmış. Otomobilin içerisinde de anahtarsız çalıştırma, yeni multimedya sistemi gibi modernleştirmeye gidilmiş.

Multimedya ekranından izlenen 360 derece çevre görüş haricinde test aracımızın aktarmasına özel olan araç eğim göstergesi de bulunuyor.

Vites konsolunda 4×4 versiyona özel dairesel kumanda gözümüze çarpıyor. 2WD, AWD ve Lock fonksiyonları bulunan kumanda pratik kullanılıyor.

Yokuş iniş sistemi de yine sadece Duster 4×4’e özel. Fiyat listesinde 1.5 Blue dCi 115 HP ve 1.3 Tce 150 HP motorlarıyla 4×4 çekiş sunulduğunu görüyoruz. Test aracımız 1.5 Blue dCi 115 HP 4×4. Bu aracın özellikle arazide ve bozuk zeminlerde yol alan tüketicilere hitap ettiğini söyleyebiliriz.

Tırmanmanın olduğu, yan ve dikey eğimli parkurlarda Duster 4×4 “canavar” gibi ilerliyor. 115 HP’lik motor gücü yeterli hissettiren otomobilin yakıt ekonomisi konusunda yetenekli olduğunu söyleyebiliriz.

Kaynak: indeksleme.com

Leave a Comment