Posted on: Mart 10, 2021 Posted by: blog Comments: 0
Windows 10 21H1 uzaktan çalışanlara yarayacak

Microsoft tarafından açıklanan güncelleme notlarına göre 21H1 sürümü önceki sürümde olduğu gibi hızlı güncelleme deneyimi sunuyor. Bu sayede güncelleme tarafında bekleme en aza iniyor.

Uzaktan çalışmaya geçtiğimiz bu dönemde, bilgisayar üzerinden uzak sunucu ya da uzak cihazlara bağlantıda sorun yaşanmaması açısından, Microsoft yeni güncellemesi ile uzaktan çalışmada kullanılan uygulamaları daha çok destekleyecek.

Büyük bir değişim içermeyen 21H1 güncellemesi, performans ve güvenlik konusunda geliştirmeler içeriyor. Microsoft tarafından açıklanan yenilikler ise şu şekilde:

– Oturum açmak için şifre ve PIN kodlarının alternatifi konumunda olan Windows Hello özelliği artık çoklu kamera desteğine sahip. Bu sayede yüz tanıma ile oturum açan kullanıcılar ister dahili ister harici kameralarını kullanabilecek.

Windows Defender Uygulama Güvenliği modülü daha optimize hale getirildi ve performans artışı sağlandı.

– Windows Yönetim Araçları içerisinde bulunan Grup İlkesi Hizmeti, uzaktan çalışmada kullanılan uygulamaları daha fazla destekleyecek.

Bugünden itibaren Windows Insider Program üyesi olan kullanıcılar Windows 10 21H1 sürümünü indirip test edebilecek. Güncelleme testlerin ardından herkes için sunulacak.

Windows 10 21H1 güncellemesini şimdiden kullanmak istiyorsanız Windows ayarları > Güncelleştirme ve Güvenlik menüsü altından Windows Insider Programı‘na kayıt olup güncelleştirmeyi cihazınıza indirebilirsiniz.

Leave a Comment