Posted on: Mart 18, 2021 Posted by: blog Comments: 0
Windows Modules Installer Worker nedir? Nasıl kapatılır?

Microsoft’un Windows güncellemeleri sonrasında otomatik olarak çalışan Windows Modules Installer worker (TiWorker.exe), özellikle dizüstü bilgisayarları fazlasıyla yoruyor. Windows kullanıcılarının başını ağrıtan uygulama, Microsoft’un bazı programlarını yükleme ve sistem dosyalarını düzeltme görevini yapıyor. Hem de geçici dosyaları silme gibi bazı optimizasyon işlemlerini yürütüyor.

Windows Modules Installer Worker (TiWorker.exe) uygulaması, kullanıcıların dikkatini ise CPU ve RAM tüketimiyle çekiyor. Uygulama bazen yüzde 50’nin üzerinde bir oranda işlemciye yük bindirirken, yüksek oranda da RAM kullanıyor.

Bilgisayarı yoran uygulamayı kapatmak, diğer bir deyişle manuel yönetmek de mümkün. Böylece hem bilgisayarın açılma süresi, hem de sıcaklığı gibi direkt dikkat çeken unsurlar da olumlu yönde değişiyor.

Windows 10 nasıl hızlandırılır? İşte adım adım işlemler

Bilgisayarınızın hızından memnun değil misiniz? “Windows 10 nasıl hızlandırılır?” rehberi ile cihazınızın performansını arttırabilirsiniz. Hangi işlem ve adımları uygulamak gerektiğini adım adım anlattık…

Windows Modules Installer Worker nasıl kapatılır?

Arka planda çalışan bu uygulamayı kapatmak veya devre dışı bırakmak istediğinizde farklı yöntemlerle bunu yapabilirsiniz.

Windows Modules Installer Worker’ın devre dışı bırakılma adımları şöyle:

1. Adım: Windows + R tuşuna basınız. Gelen ekrana services.msc yazarak Windows Hizmetleri panelini açınız.

2. Adım: Hizmet listesinde uygulamayı bulunuz. Uygulamaya sağ tıklayıp özellikleri seçiniz.

3. Adım: Karşınıza çıkan ekranda, ‘Başlangıç Türü’ için ‘manuel’ ya da ‘elle’ seçeneğini aktif ediniz.

Diğer yandan uygulamayı kapattığınızda, hata düzelmediyse Windows otomatik güncelleştirmeyi devre dışı bırakmayı deneyiniz. Bu işlem için adımlar şu şekilde:

1. Adım: Windows + R tuşuna basınız. Gelen ekrana services.msc yazarak Windows Hizmetleri panelini açınız.

2. Adım: Windows Update kısmına gelip, sağ tık yaparak özellikleri seçiniz.

3. Adım: Karşınıza çıkan ekranda, ‘Başlangıç Türü’ için devre dışı ya da manuel tercihlerini aktif ediniz.

TiWorker.exe işlemi nasıl kapatılır?

Windows Modules Installer Worker’ın kapatılması hatayı çözmediyse, diğer bir yol olarak TiWorker.exe’yi kapatınız. Bu işlemi kapatmak için izlemeniz gereken adımları aşağıda bulabilirsiniz.

1. Adım: Başlat çubuğunda sağ tık yaparak ‘Görev Yöneticisi’ ekranına gidiniz.

2. Adım: Ayrıntılar kısmından TiWorker.exe’yi bulunuz. Buradan işleme sağ tık yapıp ‘Görevi Bitir’ seçeneğine tıklayınız.

Kaynak: yayinyapan.com

Leave a Comment