Posted on: Mart 16, 2021 Posted by: blog Comments: 0
YouTube, 2021 yılında gelecek özelliklerini açıkladı

YouTube video bölümlerinin kullanılabilirliğini de genişletiyor. Hatırlayacağınız üzere 2020 yılında platform, izleyicileri tek bir tıklamayla videonun izlemek istedikleri belirli bölümlerine götürerek gezinmeyi kolaylaştıran bölümler özelliğini kullanıma sunmuştu.

YouTube yakında özelliği daha sezgisel hissettirecek ve içerik oluşturucu kendi bölümlerini oluşturup yüklemese bile ilgili videolara otomatik olarak bölümler ekleyebilmek mümkün olacak.

YouTube TV, yakın gelecekte abonelerin programları mevcut olduğu takdirde 4K olarak izlemelerine veya çevrimdışı görüntüleme için bir DRV‘ye indirmelerine olanak tanıyan eklenti seçeneği de sunacak. Eklenti ayrıca evde sınırsız eşzamanlı akışı etkinleştirebilecek.

YouTube çöktü mü?

Bu yılın ilerleyen günlerinde YouTube Kids, ebeveynlere ana platformdan çocuklarının izleme tercihlerine belirli videolar ve kanallar eklemenin bir yolunu sunan seçenek de dahil olmak üzere yeni ebeveyn araçlarını kullanıma açacak.

Ek olarak, içerik oluşturuculara para kazanmanın başka bir yolunu sunmak için uğraşan YouTube, alkış özelliğini 2020‘de bir test özelliği olarak kullanıma açmasının ardından, bu yıl daha yaygın bir şekilde kullanımına izin verecek.

Son olarak Google, platformun bu yıl için yayınlamayı planladığı yükseltmeleri açıklayan bir dizi blog yayınlayacağını belirtiyor.

Leave a Comment